Kaldırıma çıkıp yayalardan yol isteyen sürücü ve motosikletliye para cezası

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde trafiğin yoğun olması nedeniyle kaldırıma çıkan otomobil sürücüsü ve motokuryeye ceza yazıldı.

DHA’nın haberine göre, dün Karanfil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yakınlarında, trafiğin yoğun olması nedeniyle 06 MBJ 66 plakalı otomobil ile 34 FUC 022 plakalı motosiklet sürücüsü kaldırıma çıkarak ilerlemeye başladı.

Çevredekiler tarafından cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde otomobil sürücüsünün korna çalarak yayalardan yol istediği görüldü.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Ekipler, araç sürücüsü E.B. ile motosiklet sürücüsü M.İ.S.’yi gözaltına aldı.

Sürücü E.B’ye “Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan yönetmelikte gösterilen diğer kurallara uymamak” maddesinden 690 lira, “Saygısızca araç kullanmak” maddesinden 690 lira ceza yazıldı.

Motosiklet sürücü M.İ.S’ye ise “Motosikleti yayaların kullanımına ayrılmış yerlerde sürmek” maddesinden 1506 lira, “Saygısızca araç kullanmak” maddesinden 690 lira ceza kesti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x